Sorunuzu Sorun ve Hemen yanıt alın!

Sorun

Aklınıza takılanları sorun

Cevaplayın

Kaliteli cevaplar paylaşın

Gezinin

Soru ve cevapları inceleyin

WordPress Gtmetrix Hız Ve Performans Hataları Çözümü?

3
Misafir Kullanıcı
1 sene önce

Wordpress alt yapı web sitemde bir çok hatalar var gtmetrix den tarama yaptığımda CSS , image , ve bir çok hataları farkettim. normalde site hızı ve performans oldukça kötü Gtmetrix den analiz ettim 6 tane düzenlenmesi gereken yerler var kırmızı renkde görünüyor site optmize edilmesi gerektiğini söylüyor. şuanki mobil ylow ve pagespeed %12 masaüstü ylow page speed %27 bunları en iyi dereceye getirmek için yardımcı olurmusunuz. olabildiğince bu sorunların tamamen ortadan kalkmasını istiyorum hız ve performans açısından sitemin en iyi değerlerde getirilmesini istiyorum . bu konuda uzman arkadaşlar bana yardımcı olurmusunuz.

WordPress Gtmetrix Hız Ve Performans Hataları Çözümü? için Yanıtlar

One comment

  • Hasan ilgaz

    Hasan ilgaz

    Cevap

    Merhaba, online gtmetrix ile siteni analiz et sonra çıkan sonuçlarda hatalar neyden kaynaklı onları kontrol et. hız problemi için filezilla ve veritabanına bağlanarak resimlerin boyutlarını kalitesini optimize etmen gerekiyor ilk önce FTP den resim dosyalarının yerini bulun sonra Google yazın tiny png bu sitesinden dönüştürün tek seferde 20 tane maximum dönüştürebiliyorsun 20 tane resim upload edersin tinypngye. sonra hepsini optimize ettikten sonra FTP dekilerle yer değiştirin.

    Resimler MB oldugu için pagespeed hızı açılması çok yüksek olur en fazla 100 KB düşürmen lazım. resimlerin kalitesine birşey olmaz. Gtmetrix de başka hatalar görüyorsan onları yazilimci birisine söylesen hepsini Optimize eder. buarada web sitenizin linkini yazarmısın kontrol sağlıyım bende yardımcı olabilirim.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *
You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

WordPress Gtmetrix Hız Ve Performans Hataları Çözümü? ile Benzer Yazılar