SEO Marketing Nedir?

Büyümek isteyen herhangi bir şirket satış yapmak zorundadır. Satış yapmak için bu şirketlerin ürün veya hizmetlerini pazarlaması gerekir. Müşterilere ulaşmanın en kolay ve en etkili yolu, dünya çapındaki web’dir. Ancak internet, aynı müşterilerin ilgisini çeken binlerce başka işletme ile doludur.

Duymak için herkesten daha yüksek sesle bağırmalısınız, müşterilerinizin yüzünde, yani sunduğunuz ürün veya hizmetleri her aradıklarında arama motoru sonuç sayfalarının ilk birkaç sayfasında olmalısınız. SEO, organik arama sonuçlarında daha iyi bir sıralama elde etmek için bir web sayfasında değişiklik yapmakla ilgilenir, önemini ergo.

Alt satır: SEO, pazarlama dünyasında önemlidir çünkü çevrimiçi görünürlüğü geliştirmekle ilgilenmektedir ve günümüzde çoğu pazarlama çevrimiçi olarak yapılmaktadır.

İçerik SEO’nun Kalbinde Blogları kendi yararınıza kullanın. Olumlu SEO üretmede yardımcı olurlar.

Talep metriğine göre yapılan bir araştırmaya göre, bloglar% 434 daha fazla dizine eklenmiş sayfa ve% 97 daha fazla dizine eklenmiş bağlantı oluşturuyor. Bu, blogların web sitesi görünürlüğünü iyileştirmede uzun bir yol kat ettiği anlamına gelir.

SEO Anahtar Kelimeleri Kullanmaktan Daha Fazlasıdır

SEO amaçlı bloglar veya başka bir içerik oluşturmaya gelince, bir arama motoru trendlerindeki değişikliklere dikkat etmeliyiz. Yalnızca anahtar kelimelerin stratejik yerleşimine ve anahtar kelime yoğunluğuna güvenme günleri hızla azalmaktadır. Günümüzde arama motorları, kullanıcıların bir arama sorgusu girerken göz önünde bulundurdukları hedef olan kullanıcı amacına daha fazla odaklanmaktadır. Arama motorları, kullanıcıların bu aramadan ne istediğini elde etmek için arama sorgusunda kullanılan kelimeler arasındaki korelasyonları analiz eder. Çoğu zaman insanların aramaları bilgi amaçlı, işlemsel veya gezinme şeklindedir.

Örneğin, meyve satan bir şirket anahtar kelime araştırması yapar ve Kaliforniya’da belirli bir turp araması için kullanılan anahtar kelimelerin “Kaliforniya turpları” olduğunu belirler, bu yüzden bunu reklamları için kullanmaya karar verirler. Ne yazık ki, turp arayan çoğu insan arama çubuğuna “California turpları dikmek” için girdi ve California eyaletinde turp ekimi hakkında bloglar gösterildi. Bu durumda, meyve şirketi kullanıcı niyetini dikkate almadı ve “California turp” anahtar kelimesini kullanan herkesin meyve satın almak isteyeceğini varsaydı. Ancak, anahtar kelimeleri kullanan çoğu kişi turp dikimi hakkında bilgi aradığı için durum böyle değildi.

SEO çabalarınız yalnızca anahtar kelime metin verilerine odaklanıyorsa, kullanıcı amacı bir SERP’ye neyin dönüştüğüne karar vermede daha belirgin bir rol oynadığı için istediğiniz sonuçları elde edemeyebilirsiniz.

Belirli Anahtar Kelime Yerleşimleri Reklamları Daha Etkili Hale Getirir

Anahtar kelime araştırması yapmak (niyeti göz önünde bulundurarak) ve daha sonra reklamlara dahil etmek, reklamı söz konusu hizmeti arayan müşteriler için daha görünür hale getirmenin uzun bir yoludur. Ancak, Google gibi arama motorları artık reklam gösterirken bile yalnızca anahtar kelimeler etrafında çalışmadığından, PPC için anahtar kelime kullanma sanatı da değişmektedir.

Google, reklamdaki ürünle alakalı olduğunu düşündüğü aramalar için reklam gösterir. Ayrıca, Google genellikle reklamları yalnızca kullanıcıların arama sorgularının işlemsel nitelikte olduğunu düşündüğü zaman gösterir. Dolayısıyla, yukarıdaki örneğimizde olduğu gibi, reklamlarınızda “Kaliforniya turpları” anahtar kelimelerini kullanacak olsaydınız, Google, reklamlarınızı yalnızca aramada “Kaliforniya turpları” anahtar kelimeleri kullanılmış olsa bile, doğada işlem yapıldığında gösterecektir.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *
You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>