XML Sitemap Oluşturucu


Bir Alan Adı girin


Değiştirilme Tarihi
dd/mm/yyyy
Frekansı Değiştir
Varsayılan Öncelik
Kaç sayfa taramam gerekiyor?

Emekleme...
Linkler Bulundu: 0


        
        

XML Sitemap Oluşturucu Nedir?

XML Sitemap Oluşturucu nedir sorusunun cevabı, sitede yayınlanmış olan içeriklerin olduğu sayfaların yani linklerin yer aldığı xml uzantılı bir dosyadır. Site haritaları, site içerisinde bulamayacağınız sayfaların Google’a bildirilmesini sağlayan etkili ve pratik bir yöntemdir.

En sade ifadeyle XML site haritası ya da sitemap, internet sayfasında yer aşan sayfaların bir listesidir.

WordPress Sitemap Eklentisi ise wordpress kurulumu tamamlandıktan sonra seo ayarları ile sitemap kurulumunun gerçekleştirilmesi aşamasında önemli olan bir eklentidir. Wordpress bilindiği üzere Google XML Sitemaps eklentisi ile mükemmel uyum sağlar. Google sitemap eklentisi ayrıca wordpress’te en fazla kullanılan eklentilerdendir.

Wordpress sitemap oluşturma işlemi, wordpress tabanlı siteler için mutlaka hazırlanmalıdır.

 

XML Sitemap Oluşturucu, web sayfasının daha iyi indekslenebilmesi adına arama motoru uyumlu olan XML sitemap oluşturulmasını hayata geçirir. XML sitemap oluşturmak için yapılması gerekenler ise ilk olarak sitenin url adresinin eksiksiz bir şekilde sitemap oluşturucu kutucuğuna eklenmesi ardından da gönder butonuna basılmasıdır. Saniyeler içerisinde yeni hazırlanmış olan XML sitemap karşınıza çıkar. Bu yönlendirildiğiniz sayfayı XML dosyası şeklinde kaydet dedikten sonra sitemap’i indirin ve ardından domain kök dizininize bunu yükleyin. Son aşamada ise Google webmaster aracı kullanarak gösterge tablosundan sitemap url adresinizi alana ekleyin.

Sitemap oluşturulmasında php sitemap oluşturucu kullanımı ile dinamik site haritası da oluşturulabildiği için online sitemap oluşturucu php oluşturucular da bulunmaktadır.

 

XML Sitemap Oluşturucu işlemi ile arama gezginlerinin internet sitenizin bütün yapısını başarılı bir şekilde görüntüleyebilmesini ve daha iyi bir şekilde indeksleyebilmesini kolaylaştıran sitemap oluşturulmaktadır. Günümüz sitemap oluşturucularının birçoğu kısıtlı sayıda indeksleme imkân sunarken ücretsiz sitemap oluşturucu özelliği sayesinde ücretsiz olarak 5000 sayfaya kadar imkân sağlamaktadır.

 

XML sitemap oluşturmak için yalnızca internet sitenizin eksiksiz bir şekilde URL adresini girmek, ardından favori seçeneklerinizi belirleyerek internet sayfanız için uygun sitemap example oluşturulmasını sağlarsınız.