Web Site Hız Testi


Bir URL girinWeb Site Hız Testi Nedir?

Web Site Hız Testi ile ne kadar hızlı olduğu, hem ziyaretçi sayısı için hem de google sıralaması için çok önemlidir. Web site sahiplerinin düzenli aralıklarla web site hız testi aracı kullanarak site hız ölçümü yapmaları ve ölçümleri analiz etmeleri gerekmektedir.

Bir web sitesinin yalnızca masaüstü bilgisayarlardaki hızı değil, mobil cihazlardaki hızının da incelenmesi gerekmektedir. Çünkü bir web sitesi ziyaretçisinin hangi cihaz ile siteye bağlanacağı belli değildir. Mobil sitenin hızını ölçmek için mobil hız testi düzenli aralıklarla ölçülmelidir.

Web speed test ya da diğer adıyla web hız test ölçümü için site test araçları kullanılmaktadır. Bir web sitesinin örneğin wordpress site hızı ölçme işlemi yapmak için site url adresinin kutucuğa eksiksiz bir şekilde yazmak ve ardından gönder butonuna basarak site hızının ölçülmesini sağlayabilirsiniz.

Web Site Hız Testi içerisinde web sitesine ait detaylı bir rapor tablo halinde görüntülenir. Tablo içerisinde çok detaylı skor değerlendirmesi bulunduğundan düzeltmeniz gereken kısımları rahatlıkla görebilirsiniz.

Web site hız testi aracı, sitenizin hızını anlık olarak ölçtüğü için güncel hız bilgisini size sunar.  Web sitesinin google üzerinde üst sıralarda yer almasında önemli bir etken olan bu google hız testi yap işlemi belirli aralıklarla mutlaka yapılmalıdır.