Sayfa Hızı Test Aracı


Bir URL girinSayfa Hızı Test Aracı Nedir?

Sayfa hızı test aracı, Google arama motorunun en önemli listeleme kriterlerinden bir tanesidir. Oldukça hızlı bir şekilde açılan web sayfalarının arama motorlarında üst sıralarda yer alır. Bu nedenle bütün internet sitesi sahipleri sayfalarının hızlarına çok dikkat etmelidir.

İnternet sitenizin hızlı olup olmadığıyla ilgili en doğru bilgiye web speed test ya da site hız testi gibi sayfa hızı test aracı kullanarak öğrenebilirsiniz. Her site türü için kullanılabilir olan bu hız test aracı Wordpress site hızı ölçme konusunda da başarılı ve hızlı sonuç vermektedir.

Sayfa hızı test aracı kullanmak ve sayfa hızı hakkında doğru bilgiye ulaşmak için yapılması gereken yalnızca url adresinin eksiksiz bir şekilde araç kutucuğuna girilmesi ve ardından gönder butonuna tıklanmasıdır. Bu işlem gerçekleştirildikten sonra web sayfası hızlı bir şekilde taranıp, sitenin gelen sayfa yüklemesi ile birlikte belli sayfaların veya görüntülerin ne sürede yüklendiğini içeren bir grafik hazırlanır.

Google hız testi ya da Sayfa hızı test aracı ölçümlerinin belirli aralıklarla yapılmasının site hızını takip etmek ve ziyaretçi sayısında kayıp yaşanmaması adına önemini vurgulamaktadır.

Site içerisinde yer alan seo araçlarından sayfa hızı test aracı ile istediğiniz kadar site hızınızı ölçebilirsiniz.  Dilerseniz de server hız testi ölçümü yapabilirsiniz.

Tüm web site sahiplerinin site hızı testi kullanarak, belirli aralıklarla site hızını kontrol etmesi ve herhangi bir hız probleminin bulunup bulunmadığını incelemesi gerekir.