Metin Kod Oranı Denetleyicisi


Bir URL girinMetin Kod Oranı Denetleyicisi Nedir?

Bir web sitesinin için belli başlı önemli site araçları bulunur. Metin kod oranı denetleyicisi de bu önemli araçların içerisinde yer almaktadır. Bu araç ile bir sayfanın içerik kod oranı kaç olmalı sorusu yanıt bulur. Bir web sitesinin içerisinde bulunan gerçek metin yüzdesini, HTML kodunun oranını kıyaslayarak sonuç verir. Arama motorlarının büyük bir kısmı bu oranı internet sayfasının ilgi seviyesini belirlemek için kullanır. Bu aşamada metin oranının daha fazla olması iyi arama pozisyonları elde etmeyi sağlar.

Seo analiz incelemeleri açısından da önemli olan ve sitenin seo uyumluluğu değerini anlamak için kullanılması gerekli olan araçlardan metin kod oranı denetleyicisi aracını kullanmak için yapılması gereken sadece sitenin url adresini girmek ve ardından gönder butonuna basmak olacaktır. Araç saniyeler içerisinde esas kod/metin oranını be toplam HTML oranını vermektedir.

Unutulmaması gereken durum arama motorlarının günümüzde bu kod/metin oranını çok fazla dikkate almasıdır. Ancak iyi bir kod/metin oranına sahip olmak sitenizi bir adım öteye taşıyacaktır.