Meta Tag Oluşturucu

Site Başlığı
Site Açıklaması
Site Anahtar Kelimeleri (Virgülle Ayırın)
Robotların web sitenizi dizine eklemesine izin verilsin mi?
Robotların tüm bağlantıları izlemesine izin verilsin mi?
Siteniz ne tür içerik gösterecek?
Sitenizin ana dili nedir?

(İsteğe bağlı Meta Etiketler)

Arama motorları bu sayfayı tekrar ziyaret etmeli     Günler.


Yazar:Meta Tag Oluşturucu Nedir?

Meta Tag Oluşturucu, İnternet sitelerinin bilgi etiketleri meta tag nedir sorusunun tam karşılığıdır. Çoğunlukla kullanıcıya internet sitesinin yapısı ve bünyesinde yer alan içerik hakkında ön bilgi vermek için kullanılır. Bu meta taglar, HTML kodları içerisinde head etiketlerinde yer alır.

Google meta tag konusuna çok büyük bir önem verir. Web sitelerinin gerek google arama motorunda yükselmesi gerekse de site yapısının tam olarak hazırlanmasında meta taglarının doğru şekilde hazırlanması gerekmektedir.

Meta etiketleri, meta tag oluşturucu ile oluşturulabilmektedir. AKNET Ücretsiz seo araçlarından biri olan meta tag generator ile internet sayfaları için meta etiketleri oluşturulmasında çok başarılıdır.

Meta tagları web sitesinin temelinde yer aldığı için ön planda değildir. Bu nedenle bilinen meta anahtar kelimelerden farklıdır. Çünkü anahtar kelimeler, doğrudan sayfa üzerinde görüntülenir.

Meta tag nereye eklenir konusundan önce bilinesi gereken ilk nokta meta taglarının hazırlanırken her bir kelimenin, sayfa içeriği ile tam uyuşması ve onu tam ifade edebilmesi gerekmektedir. Bu konu aynı zamanda seo meta tag için de önemlidir.

Arama motorlarından Google, Bing ya da Yahoo, arama dostu olduğundan meta taglarına çok önem verir. Bu nedenle doğru meta taglarının hazırlanmasında konusunda uzman bir araç kullanılmalıdır.

 

Meta-Tag Oluşturucu kullanarak meta taglarının hazırlanmasında izlenecek adınlar şu şekildedir;

  1. İnternet sayfanızın başlığını meta tag oluşturucu aracının kutucuğuna eksiksiz yazın.
  2. Sitenizin açıklamasını eksiksiz yazın.
  3. İnternet sayfanızın anahtar sözcükleri ile aralarına mutlaka virgül koyarak yazın.
  4. İnternet sitenizin hangi içerik kategorilerini görüntüleyeceğini seçin.
  5. İnternet sayfanızda kullanacağınız ana dili belirleyin.
  6. Meta-Tagleri Oluştur butonuna tıklayarak işlemi tamamlayın.

Eğer wordpress meta tag oluşturmak ve wordpress meta tag ekleme konusunda yardımcı olacak araç arıyorsanız bu meta tag oluşturucu aracını rahatlıkla kullanabilirsiniz. Seo için uygun keyword oluşturma konusunda da yardımcı olan bu araç arama motorları içerisinde sağlam bir şekilde yükselmeyi sağlar. İnternet sitenizin arama motorları içerisinde başarısının yüksek olması için bunları lütfen kullanın.