Meta Tag Analizi


Bir URL girinMeta Tag Analizi Nedir?

Meta taglar, sitenizin HTML kodunun head alanında görünen bilgi etiketidir. Meta tag analizi oluştururken en fazla title, description ve de keywords kullanılır. Bunlar başlık, açıklama ve anahtar kelime şeklinde karşılıklara sahiptir.

Normal koşullarda hazırlanan bir sayfanın içeriğinde yer alan meta taglarını kodlar üzerinde saymak, ciddi bir zaman kaybına yol açardı. Artık hem zor hem de zaman kaybına sebep olan bu işlem AKNET Ücretsiz seo Araçları içerisinde yer alan meta tag analizi ile birkaç saniye içerisinde yapılabiliyor.

Meta tag analizi, site içerisinde kullanılmış olan bilgi kodlarının sayısının ve sınır değerinin üzerine geçilip geçilmediğini gösteren önemli bir web aracıdır. Bu web aracı ile seo konusunda başarılı, arama motorları üzerinde etkili meta taglar oluşturabilirsiniz. Özellikle seo analiz konusunda bu meta tag analizi aracı büyük bir öneme sahiptir.

Seo çalışmalarını yaparken, meta tag hazırlama esnasında arama motorları ile uyumlu olan meta etiketi hazırlama konusuna dikkat edilmesi gerekmektedir. meta tag analizi ya da meta analizi çalışma prensibi, arama motorları tarafından iyi ve etkili meta tagların ortaya çıkartılması esasına dayanır.

Meta tag analiz aracını kullanmak için yapılması gereken, analiz kutucuğuna url adresini eksiksiz bir şekilde yazmak ve ardından Gönder butonuna basmaktır.  Ardından meta tag analizi saniyeler içerisinde, yazılmış olan URL adresine ait bütün verileri ve meta taglar hakkındaki sonuçları gösterecektir.

Eğer web sitenizde arama motorları ile başarılı ilişkileri bulunan Meta-Tag ekleme ve meta tag oluşturmak istiyorsanız, meta tag oluşturucu aracımızı kullanabilirsiniz.