İndex Sayısı Sorgulama


Bir URL girinİndex Sayısı Sorgulama Nedir?

İndex sayısı sorgulama aracı kullanılarak, bir web sitesinin içerisinde yer alan sayfaların Google arama motoru tarafından indekslendiğinin sayısını öğrenebilirsiniz. İndex sorgulama aracının kullanılması için yalnızda index sayısının öğrenilmek istendiği url adresinin sorgu kutucuğuna eklenmesi ardından gönder butonuna basılması yeterlidir. Araç sorgulama işlemini saniyeler içerisinde tamamlayıp, sonucu tablo halinde size listeleyecektir. Bu rapor, Web sitesi analizi ve raporlama şeklinde olup, site trafiği sorgulama işlemi ve seo analiz planlaması için bir ön çalışma olacaktır.

Tablo içerisinde listelenmiş olan sonuçlar Google arama motoru tarafından sayfaların indekslenme sayısını gösterir. Bu google index sayısı nedir sorusunun cevabıdır. Site analiz raporu içerisinde indexs sayısı sorgulama işlemi büyük önem taşır.

Bu aracı kullanarak ister kendi isterseniz de başkasına ait bir web sitesinin indeks değerlerini görebilirsiniz. Arama motorları içerisinde site sayfalarının indekslenmesi, çok önemlidir. İndekslenmeyen sayfalar kendisine trafik çekemeyeceği için ziyaretçi sayısında ciddi düşüşe sebep olur.

Bir web sitesi sahibiyseniz, Google üzerinde indexlenmemiş sayfalarınızın olduğunu sorgulama sonucu fark öğrenirseniz sayfalarınızın Google index sayısı sorgulama işlemi için mutlaka Google index nasıl yapılır konusu üzerinde çalışmalar yapmalısınız.

Web sitesi sahipleri tarafından birçok web aracı belli aralıklarla sorgulanmakta ve sitenin durumu analiz edilmektedir. Alan adının seo çalışmalarını denetlemek ve ne durumda olduğunu öğrenmek için domain seo sorgulama işlemi de yapılan çalışmalar içerisindedir.