Google Önbellek Denetleyicisi


En fazla 20 Link girin (Her bir link ayrı bir satırda olmalıdır)İşleniyor...

Google Önbellek Denetleyicisi Nedir?

Google arama motoru, bir web sitesinin yüksek sıralamalara sahip olması için özgün ve güncel içerikleri hazırlamasını bekler. Ancak google web sitesini tarama işlemini gerçekleştirip gerçekleştirmediği ya da Google önbellek denetleyicisi işleminin doğru bir şekilde yapıldığı nasıl anlaşılır?

AKNET Ücretsiz SEO Araçları içerisinde yer aşan Google önbellek denetleyicisi sayesinde kısa süre içerisinde google cache view işlemi gerçekleştirilebilmektedir.

Çoğu zaman, web sitesinin ön belleği için Google Cache time kullanılır. Google'ın en son incelediği sayfanızın sürümünü yer alır. Google'ın önbelleğe almış olduğu sayfaları depolamanın sebebi basittir: Kullanıcıların, sayfa sonlandığında ya da geçici zaman aşımı halinde o sayfaya göz atmasına imkân tanır.

Google ön bellek denetleyicisi kullanmak için yapılması gereken işlem oldukça basittir. Bunun için yalnızca arama kutucuğunun içerime ön bellek araması yapılmak istenen URL adresinin eksiksiz bir şekilde yazılması ardından da gönder butonuna tıklanması gerekmektedir. Bu google cache nasıl kullanılır sorusunun da cevabıdır.

Google Önbellek denetleyicisi, web site sahiplerine, sahip oldukları sitenin Google’da ne sıklıkla önbelleğe depolandığını ifade eder. Sitenizin URL adresini araç kutusuna yazdığınız zaman yazdığınız web sitesini Google en son ziyaret edildiğini hakkında tam tarih ve tam saati içeren grafik formu Eğer sitenizin herhangi bir önbelleğe alınmış sürümü bulunmuyorsa, bu web sayfasının cezalandırıldığı manasına gelir. Bu durumun düzeltilmesi gerekir yoksa Google web sitenizi taramayacaktır.

Önbellek, web sayfasının içerisinde oluşturulmuş bir sayfanın dizine eklendikten bir süre sonra Google tarafından bu bilgiler saklanarak web sayfasının anlık bir görüntüsünün alınmasıdır. Google’ın ön bellek üzerinde inceleme gerçekleştirmesi daha hızlı ve daha kolay çalışmasını sağlar. Bu sayede daha hızlı bir şekilde indekslenme gerçekleştirilerek, web sayfasının değerinde artış meydana gelir.

Web sayfasının önbelleğe nasıl girilir sorusunun cevabı ise google adres çubuğunun olduğu kutucuğa cache:siteadınız.com yazarak sitenize ait chrome önbellek görüntüleme işlemini başarılı bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz.

Web sayfalarının mobil uygulamalarının da Google önbellek mobil verileri şeklinde denetlenmesi mümkündür. Google önbellek temizleme işleminde bu nokta da değerlendirilmelidir.