Arama Motoru Örümcek Denetleyicisi


Bir URL girinArama Motoru Örümcek Denetleyicisi Nedir?

Arama motoru örümceği ya da web örümcek olarak adlandırılan bu yazılım, web sayfaları için büyük önem taşıyan çok gelişmiş bir web aracıdır. Bu arama motorları indexleme konusunda büyük bir etkiye sahip olan bu orumcek nedir sorusunun cevabının tam olarak anlaşılması, web sitesinin başarısını katlayacak en önemli unsurlardan bir tanesi ve hatta en önemlilerinden bir tanesidir.

Web örümceği, arama motorlarının web üzerinde ne olduğunu denetlemesi için geliştirilmiş özel bir yazılımdır. Örümcek yazılım nedir sorusunun ise cevabı şu şekilde verilebilir, örn. Google arama motorunun sahip olduğu google örümcek, web sitesinin site içerisinde aslında internet bünyesine neler aktardığını neler önerdiğini inceleyen takip yazılımıdır. Bilgilere bakan örümcek, web sayfası yüklendikten sonra her bir sayfa içerisinde yer alan hyperlink denilen köprüleri inceler. Ardından web sitenizin arama motorları indexleme işleminin yapılabilmesi için indexlerine yükler. Sitenizi analiz eder ve url adreslerinizin güçlendirilmesini sağlar.

Arama motoru örümcek denetleyicisi aracını kullanmak isteyenlerin yapması gereken, araştırılmak istenen web sitesinin url adresinin tam olarak yazılması ve ardından gönder butonuna tıklanmasıdır. İşlem saniyeler sonrasında tamamlandığında tablo halinde analiz raporu görüntülenecektir.

 Bu araç web sitesinin kusurlarının ve hatalarının bulunmasında yardımcıdır. Web sitenizin hatasız bir şekilde ilerlemesi için mutlaka web sitesi araçlarının kullanılması ve buna göre planlamaların yapılması gerekmektedir.